Lampard i dashuruar pas Armando Brojës, shet sulmuesin për shqiptarin

Sulmuesi i ri shqiptar, Armando Broja, bëri debutimin e tij me Chelsean në fitoren kundër Evertonit me rezultatin 4-0. Trajneri Frank Lampard i dha mundësinë djaloshit të bëjë realitet ëndrrën e tij.  Numri një i stolit e pëlqen shumë futbollistin shqiptar,...

VERONA ngre në ‘qiell’ mbrojtësin e Kombëtares: Përralla verdheblu e Marash KUMBULLËS

Marash Kumbulla është një nga lojtarët më në zë në Seria A dhe jo vetëm. Djaloshi i kombëtares shqiptare me paraqitjet e tij prej “veterani” edhe pse në moshë të re, tërhoqi vëmendjen e klubeve të mëdha si Inter,...

E BUJSHME nga Italia, INTERI largon Skriniar për Kumbullën

Inter duket se do të jetë një nga klubet më aktive në merkaton e verës. Siç raporton “Gazzetta dello Sport” zikaltërit po projektojnë disa lëvizje në skuadër për periudhën e “hyrje-daljeve”. Jo vetëm Diego Godin mund t’i japë lamtumirën...

Dy ‘gjigantë’ anglezë në garë për Marash Kumbullën, Verona i vendos çmimin

Marash Kumbulla vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes. Mbrojtësi i kombëtares shqiptare debutoi këtë sezon në Serie A me Veronën dhe paraqitjet e tij i kanë mahnitur të gjithë. 18 ndeshje të zhvilluara në kampionat, një gol i...

Besnik Prenga për Enis Çokajn: Mund të vrapojë pafund, këmbëngulës, punëtor i fortë dhe...

Besnik Prenga ka formuar një “ushtri shqiptarësh” te Lokomotiva e Zagrebit. Klubi kroat të jep përshtypjen se është një Kombëtare e Shqipërisë, por nuk mbaron këtu, pasi emrat do të shtohen edhe më tepër në të ardhmen. Në një intervistë...

E bujshme/ Shkodrani Sindrit Guri drejt rikthimit në Superligë

Një tjetër aventurë e lojtarëve shqiptarë që nuk po shkon mirë jashtë vendin tonë, është ajo e Sindrit Gurit. Sulmuesi 26-vjeçar iku duke shkëlqyer te Kukësi, madje do të merrte edhe ftesën e Kombëtares. Arritje e madhe në karrierën e...

Armando Broja rekordmen, sulmuesi nga Malësia e Madhe hyn edhe në historinë e Çelsit

Armando Broja është një nga talentet më të mëdha të vendit tonë dhe të Çelsit padyshim. Sulmuesi ka treguar aftësi shumë të mira dhe së fundmi në ndeshjen me Everton u bë lojtari i parë shqiptar që luan në...

EKSKLUZIVE/ Flet shkodrani i Imolas, Celis Taflaj: Shumë emocionuese të kontribuoj për kombëtaren shqiptare

Basketbollisti shkodran Celis Taflaj po bën mirë në Serinë A2 të Italisë dhe kuptohet që me këtë ritëm me të cilin ai po ngjit shkallët e karrierës, nuk do të jetë e largët dita që do të luajë në...

Anton Qafarena: Tre vitet në Gjermani më kanë ndihmuar shumë. Jam gati të luaj...

Volejbollisti shkodran Anton Qafarena eshte detyruar te mbylle para kohe sezonin ne Bundesligen gjermane, bashke me ekipin e tij Voleyball Bisons Buhl. Ka ndodhur keshtu, sepse per shkak te situates se krijuar ne kete vend nga koronavirusi, Federata gjermane...

Igli Tare përgatit 25 milionë euro për Marash Kumbullën

Igli Tare nuk po punon vetëm për rinovimet por edhe për merkaton. Përveç zgjatjeve të marrëveshjeve me Lulic, Luis Alberton, Luiz Felipen dhe Parolon, drejtori sportiv i bardhekaltërve ka vendosur në radarët e merkatos Marash Kumbullën. Mbrojtësi i kombëtares...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Historia ime/ Samena Markaj (Juban Danja)

Une quhem Samela Markaj, jam 17 vjeç dhe jetoj ne qytezen Laç-Vau-Dejës. Futbolli, nje emer kaq i dashur per te gjithe boten mbare. Nje...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR