Akuza e një Kampioni Europe, Kaçi: Nuk kam marrë as një faleminderit nga shteti

Eklent Kaçi, bilardisti i njohur shqiptar, ia ka dalë përsëri të bëjë të dëgjohet himni shqiptar në aktivitetet prestigjioze ndërkombëtare. Ai është shpallur në majin e këtij viti Kampion Europe në aktivitetin që u zhvillua në Trevizo duke bërë...

Shahisti shkodran Franc Ashiku shpallet kampion i Shqipërisë për vitin 2019

Tjeter lajm i mire per sportin shkodran. Shahisti Franc Ashiku mbremjen e sotme eshte shpallur kampion i Shqiperise ne perfundim te garave te kampionatit kombetar individual qe u zhvilluan ne Tirane. Ai ka arritur te grumbulloje 8.5 pike nga 9...

Armand DUKA e thotë copë në Asamblenë e 21-të e KOKSH-it: Kjo organizatë s’ekziston!

Ditën e sotme, në ambientet e “Hotel Tirana International”, është zhvilluar “Asambleja e 21-të e Përgjithshme e KOKSH”. Pjesë e rendit të ditës në këtë takim, kanë qenë: 1- Mirëseardhmja nga Presidenti i KOKSH-it, Viron Bezhani. 2- Ceremonia e...

‘Shqiponja kuqezi’ fluturon mes Londrës, i pamposhturi Florian MARKU nderon shqiptarët (VIDEO)

Florian Marku nuk njeh sërish humbje. Boksieri i njohur shqiptar ka mposhtur mbrëmë në Londër kundërshtarin çek Miroslav Serban. “Bisha” kuqezi s’u dorëzua në asnjë moment, por për gjatë gjithë raundeve sulmoi fort duke arritur të grumbullonte plot 65 pikë....

Nga Akademia e VLLAZNISË në skenën e Bodybuilding, njihuni me ish-futbollistin shkodran që po...

Është i qeshur dhe karakterizohet nga humori tipik shkodran. Nuk është nga ata që të japin muhabet me të parën herë, por dalëngadalë arrin të miqësohesh me të. Ëndrrat janë bërë për t’u realizuar dhe kush tjetër më mirë...

EUGERT ZHUPA, LAMTUMIRË ÇIKLIZMIT

Me një njoftim në faqen e tij në facebook, çiklisti shqiptar lajmëron vendimin e vështirë. Eugert Zhupa, çiklist shqiptar në Itali, i ka thënë mjaftë karrierës së tij sportive. Nëpërmjet një statusi në faqen e tij në facebook, Zhupa...

Gara ndërkombëtare e trupave klasik, shqiptari renditet në vendin e dytë

Është mbajtur në Toronto gara ndërkombëtare ‘2019 Natural Canadian IFBB Pro Qualifier Classic Physique’. Takimi i zhvilluar në 2-3 gusht, risolli sërish në vëmendje shqiptarin Admir Xhani. Duke mbajtur titullin kampion për provincën e Quebec, prej vitit të kaluar,...

Katër sportistë shkodranë pjesmarrës në Festivalin Olimpik Rinor Europian”Baku 2019″

Ne fundin e javes se ardhshme, ne Baku te Azerbajxhanit do te nise "Festivali Olimpik Rinor Europian", aktivitet ne te cilin do te marrin pjese sportiste te rinj nga mbare Europa. Ne mes tyre do te jene edhe disa sportiste...

Vllaznia katër vende në podium edhe në garën e rezistencës së Kampionatit Kombëtar

Paraqitja e mirë e çiklistëve të Vllaznisë ka vijuar edhe në garën e dytë të kampionatit kombëtar, atë të rezistencës. Edhe në të, ashtu si një ditë më parë në garën e kronometrit individual, sërish kanë qenë katër sportistë...

Katër çiklistë të Vllaznisë në podium, në garën e parë të Kampionatit Kombëtar

Çiklistët e Vllaznisë, ashtu siç pritej, e kanë nisur mjaft mirë kampionatin kombëtar të këtij viti. Në garën e parë të kësaj veprimtarie të rëndësishme, kanë qenë plot 4 pjestarë të ekipit shkodran që janë ngjitur në podiumin e...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Këto janë vajzat e ‘Juban Danja’/ Ekipi që i dha emër...

Të mbledhësh rastësisht 12 vajza e gra dhe t’i vësh të luajnë futboll, duket një çmenduri. Nuk mund ta bësh as në Tiranën e...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR