Një kampion dhe rekordmen në listën e këshilltarëve për Bashkinë Shkodër

Gara duket se ka nisur (ndonëse jo e plotë) dhe në listën e emrave që do të kandidojnë për kryetarë Bashkish apo për anëtarë të Këshillave Bashkiakë, ka tashmë edhe disa figura të njohura sportive. Kështu duket se do të...

Kombëtarja e çiklizmit grumbullohet në Shkodër, në përgatitje për Xhiron e Shqipërisë

Prej dy ditësh është grumbulluar në Shkodër ekipi kombëtar i çiklizmit i cili do të marrë pjesë në Xhiron e Shqipërisë, aktivitet ky që do të startojë javën e ardhshme. Trajnerët Dashamir Rama dhe Leonat Kola për momentin nuk i...

Vllaznia në mundje e treta në Kupën “Muhamet Malo”

Për dy ditë me rradhë në Tiranë është zhvilluar aktiviteti i rradhës në mundje, pikërisht kupa "Muhamet Malo" në të cilin morën pjesë mundësit më të mirë të Shqipërisë, por edhe të ftuar nga Kosova e Maqedonia e Veriut. Në...

11 vende në podium për taekondistët e Vllaznisë në “Top Tirana Open”

Përfundoi me sukses turneu ndërkombëtar "8-th Top Tirana Open" i cili u zhvillua në parkun Olimpik "Feti Borova". Ne kete aktivitet morën pjesë 400 sportistë dhe 7 shtete. Ne mes pjesmarresve ka qene edhe ekipi i Vllaznisë i cili u...

Hendbollistët e Vllaznisë sigurojnë finalen. Tashmë objektiv titulli kampion

Ditën e sotme kanë qenë planifikuar të luhen në pallatin e sportit "Qazim Dervishi" të Shkodrës ndeshjet e kthimit të kampionatit kombëtar të hendbollit për të rritur. Duhej të ishin tre ekipe që do të luanin në këto takime...

Bashkia Tiranë miliona lekë në vit për sportistët e njohur. Përfitojnë edhe dy shkodranët

Bashkia e Tiranës ka vendosur të shpërblejë sportistët shqiptarë. Newsport.al mëson se Luiza Gega, Izmir Smajlaj, Briken Çalja, Daniel Godelli dhe Erkand Qerimaj do të përfitojnë 62.500 lekë në muaj dieta, përveç rrogës që ata marrin. Më tej, këta sportistë,...

Podiumi i gjithi kuqeblu. Vllaznia triumfon në kupën “Agim Tafili”

Çiklistët e Vllaznisë kanë dominuar edhe në etapën e dytë të kupës "Agim Tafili" duke fituar shumë prej vendeve të nderit në grupmoshat e ndryshme. Etapa e sotme ka qenë e gjatë dhe me shumë rivalitet. Ajo ka nisur...

Hendboll/ Vllaznia e nis kampionatin si pretendente. Fiton dy ndeshjet e para të tij

Vllaznia në hendboll e ka nisur mbarë kampionatin e sivjetëm. Ditën e sotme janë zhvilluar në Tiranë ndeshjet e para të tij dhe ekipi shkodran i ka fituar dy ndeshjet e para. Në takimin e parë ka mundur ekipin...

Flet trajneri Kola: Ekipi i Vllaznisë e mbajti premtimin. Dominoi në etapën e parë...

Nga 12 vendet e podiumit për të 4 kategoritë, çiklistët e Vllaznisë kanë zënë gati gjysmën e tyre, plot 5 dhe kjo tregon më së miri për dominimin e tyre në etapën e parë të kupës "Agim Tafili", atë...

Çiklistët e Vllaznisë dominojnë në etapën e parë të kupës “Agim Tafili”

Me etapën Tiranë- Shkodër ka startuar sot etapa e parë e kupës "Agim Tafili", në të cilën marrin pjesë sportistët më të mirë të të gjithë ekipeve të vendit. Ajo nga fillimi e deri në finishin e Parrucës është...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Ndryshime në pankinën e “Juban Danja”, ikën Preka. Ja kush e...

Mbyllja e sezonit futbollistik është shoqëruar edhe me ndryshime në pankinën e ekipit të futbollit të femrave "Juban Danja". Kështu, nga sa bëhet e...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR