Një arbitër anësor në kategorinë e tetë italiane është pezulluar për pesë vite nga futbolli, pasi ka goditur një lojtar me kokë.

Më 25 nëntor, po luhej pjesa e dytë e ndeshjes mes A.S.D Buggerru dhe Monreale Calcio kur një lojtar i Monreale i cili ishte zëvendësuar u mundua të merrte topin në anësore në mënyrë që loja të rifillonte me shpejtësi.

Kjo rezultoi në një përplasje mes tij dhe anësorit, i cili ka goditur me kokë lojtarin.

Kjo shkaktoi një sherr të madh mes dy tifozerive, dhe në minutën e 69 ndeshja duhet të pezullohej.

Sfida tani do të luhet më 1 dhjetor, por anësori nuk do të arbitrojë për pesë vitet e ardhshme.