Manchester United dhe Arsenali janë bashkuar me betejën 30 milionë funte për yllin e Brazilit dhe Shakhtar Donetsk, Fred.Klubi ukrainas është i përgatitur të marrë në konsideratë ofertat për mesfushorin ofanziv dhe janë shumë të interesuar për 24-vjeçarin. United dhe Arsenal po udhëheqin ndjekjen por do të përballen me konkurrencë nga Napoli, Inter, Atletico Madrid dhe Valencia.

Por Starsport e kupton se interesi më i fortë vjen nga Old Trafford.