Antonio Conte nuk po jeton momentet më të mira si trajner i Chelsea dhe Roman Abramovich është i qartë se për sezonin e ardhshëm do të kërkojë një zëvendësues. Sipas disa mediave angleze, i zgjedhuri është Luis Enrique dhe fakti kurioz është se arritja e tij mund të kapërcehet, nëse Barça eliminon ekipin e Londrës në raundin tjetër të Ligës së Kampionëve, që duhet ta luajnë në vetëm dy javë.

Humbja shokuese kundër Bourtnetmouth, me rezultatin 0-3, dhe kritikat e trajnerit për lejimin e largimit të sulmuesit Batshuayi te Dortmund, e kanë minimizuar më tepër figurën e trajnerit italian.

Fati i tij duket se varet shumë nga Barcelona, në Champions. Në rast se blutë e Londrës eliminohen nga ky kompeticion në raundin e radhës, ku do të sfidojnë katalanasit e Valverdes, atëherë nuk është aspak çudi që Luis Enrique të marrë komandën e drejtimit teknik të Chelsea me kompetenca të plota.

Pra, ish-trajneri i Barcelonës duket se e pikëtakon rikthimin e tij po me Blaugranët./telesport/