“Boshatiset” Vllaznia e basketbollit. Pas kapitenit Robert Shestani, nje tjeter basketbollist cilesor i saj ka lene Shkodres per t’iu bashkuar nje tjeter ekipi kosovar.

Nese Shestani ka zgjedhur Vellaznimin e Gjakoves per te vazhduar karrieren e tij, Hamati do te luaje tani e tutje per ekipin Bashkimi te Prizrenit.

Lajmi eshte bere i ditur sot nga “topsporti.com” sipas te cilit lojtari i kombetares shqiptare dhe njekohesisht i Vllaznise tashme ka zgjedhur kete ekip per te vazhduar karrieren e tij.

Hamati ka luajtur gjithashtu edhe me Kamza Basket dhe Teuten gjate karrieres se tij ndersa tani tek Bashkimi do te mundohet te tregoje vlerat e tij me te mira.

Basketbollisti 28 vjeçar ka bere se fundi paraqitje te mira ne ndeshjet eliminatore te Kampionatit Europian me nje mesatare prej 13.5 pikesh ne ndeshje si dhe me 2.5 kercime.

Vendimi i tij per t’u larguar nga Vllaznia erdhi si pasoje e mosfillimit te kampionatit shqiptar. Problemi me i madh per ekipin shkodran eshte ai nese Federata vendos per te filluar ne fillim te vitit te ardhshem kampionatin sepse drejtuesve do t’i duhet ta ndertojne ekipin nga e para./SHKODRA-SPORT.COM/