Vllaznia ka fituar sot 2-0 ndaj Apolonise ne ndeshjen e rradhes per kampionat dhe pas javes se katert te kampionatit udheheq e vetme renditjen. Duke folur pas kesaj ndeshje, presidenti Lazer Matija do te nxirrte ne pah edhe disa te meta qe skuadra shfaqi ne pjesen e dyte dhe qe nuk çuan ne thellimin e rezultatit.

“Ndoshta duke iu referuar rezultatit, mund te krijohet ideja se ndeshja me Apolonine kishte rivalitet, por ne fakt nuk ka qene keshtu. E kemi dominuar lojen ne te gjitha drejtimet dhe kemi patur edhe shume raste te tjera shenimi, pavaresisht se nuk arritem t’i konkretizonim dot.

Jam i kenaqur me gjendjen qe tregoi ekipi yne. Edhe ekipi kundershtar na rrezikoi ne dy-tre momente me ane te kundersulmit, por Vllaznia kuptohet qe ben diferencen ne fushe.

Ekipi yne beri detyren, e fitoi ndeshjen, por nga ajo do te nxjerrim edhe mesimet e duhura sepse ne pjesen e dyte sikur u kenaq nga rezultati e perpos kesaj pati edhe shenja egoizmi nga lojtaret per te shenuae secila prej tyre”- ka thene presidenti Matija.

I pyetur nderkohe per per vazhdimin e kampionatit, numri 1 i Vllaznise se femrave do te shtonte: “Kampionati vetem sa ka filluar, eshte luajtur sot java e katert dhe mund te kete edhe te papritura rruges, por mendoj qe duhet te shohim perpara dhe te mendojme per ndeshjet e ardhshme”.