Java e katert e “Abissnet Superiore” do te mbyllet diten e sotme me dy ndeshjet e fundit qe do te luhen dhe me pas, do t’i lihet rradha javes se peste, e cila do te zhvillohet fundjaven e ardhshme.

Sektori i Garave prane Federates Shqiptare te Futbollit ka percaktuar tashme edhe kalendarin e ndeshjeve te kesaj jave, e cila po ashtu do te jete e ndare ne tre dite, duke filluar nga e premtja dhe duke perfunduar te dielen.

Vllaznia do te jete pikerisht skuadra qe do ta mbylle kete jave ne perballjen qe do te kete me Kastriotin ne stadiumin “Loro Boriçi” te Shkodres. FSHF ka vendosur qe kjo ndeshje te luhet diten e diele ne oren 17:45.

Kujtojme qe kuqeblute nuk kane qene shume te favorizuar nga shorti i javeve te para te kampionatit teksa ne 4 ndeshjet e luajtura deri me tani, vetem 1 ka patur ne Shkoder, ate ndaj Kukesit dhe kjo ndaj Kastriotit do te jete e dyta.

Me poshte keni kalendarin e plote te javes se 5-te:

Te premten 16:00

Tirana- Teuta

Te shtunen ora 15:00

Bylis- Egnatia

Te shtunen ora 17:45

Erzeni- Laçi

Te dielen ora 15:00

Kukesi- Partizani

Te dielen ora 17:45

Vllaznia- Kastrioti