KRYESORE

Fadil Vokrri – Ismet Munishi, kjo super-femër ka diçka për ju

Gjinia e bukur në vitet e fundit në Kosovë e ka pushtuar sportin. Krahas shumë femrave që po merren me sport, edhe gazetaria sportive po mbulohet nga femrat. Gazetarja kosovare Arbnora Ademaj është rrëfyer në intervistën ndryshe për “GazetaOlle.com”...

Mahrez, lojtari që nuk u pranua në Skoci e që shndriti në Angli

Riyad Mahrez qëndron përpara posterëve të mëdhenj të Muhammad Ali, duke u ngazëllyer për të dhe për një nga idhujt e tjerë të tij, Roger Federerin. Në të vërtetë Federer ishte arsyeja e vetme që Mahrez ishte i përkushtuar...

Dështimi i Real Madrid ka lidhje të ngushtë me CR7, flasin shifrat

Cristiano Ronaldo po regjistron rekordin më të keq në La Liga që nga dita kur është bërë pjesë e Real Madrid. Portugezi është renditur i 47-i në tabelën e golashënuesve të kampionatit, me vetëm 2 gola. Në 14 javët...

Kinezët në krizë financiare, ja kush mund të blejë Milanin

Milani ende nuk fiton, edhe pas zëvendësimit të trajnerit Montella me Gattuson. Në të vërtetë, gjërat janë edhe më keq, duke pasur parasysh barazimin kundër Beneventos, me golin final të shënuar nga portieri Brignoli. Një debutim i keq për...

Dy pjestarë të Vllaznisë në kursin për drejtor teknik përkrah… vëllait të kryeministrit

Ditën e sotme Federata Shqiptare e Futbollit ka nisur kursin për Drejtor Sportiv. Në këtë kurs, nga klubi Vllaznia janë dy pjesmarrës, pikërisht përgjegjësi teknik i Akademisë Alban Neziri dhe trajneri i ekipit "B" Ervis Kraja. Ato kuptohet që...

Lionel Messit “i priten këmbët”…, vandalizohet për herë të dytë në këtë vit

Statuja e Leo Messit, që ndodhet në “Paseo de las Glorias” të Buenos Aires-it, ishte viktimë e një sulmi vandalizmi. Ajo u paraqit të dielën me këmbët e prera. Ky është akti i dytë i vandalizmit të vuajtur nga...

Ancelotti e pranon: Italia më ka kontaktuar, por…

Carlo Ancelotti konfirmon se ai është kontaktuar nga Federata Italiane e Futbollit, por e pranoi se ky nuk është momenti i përshtatshëm për të. Ai u bë favorit pasi Giampiero Ventura u shkarkua për mos arritjen në Kupën e...

Gjoka kërkon ta marrë me qetësi: Të vazhdojmë punën, të mendojmë për Flamurtarin

Mërzia dhe zemërimi për humbjen e djeshme ndaj Laçit padyshim që kanë qenë prezente tek ai megjithatë trajneri Ernest Gjoka është munduar të shfaqet kurajoz në deklaratat e tij të pasndeshjes. Numri 1 i pankinës së Vllaznisë nuk ka...

Një vit pas incidentit tragjik, Chapecoense regjistron një sukses historik

Chapecoense është kualifikuar historikisht në Copa Libertadores për vitin e ardhshëm. Kjo arritje erdhi një vit pas incidentit ajror, ku humbën pjesë 71 njerëz të lidhur me klubin brazilian. Ylli brazilian, Tulio de Melo shënoi gol në minutën e...

Gafa e futbollistit brazilian, publikon foton e bashkëshortes nga dhoma e gjumit

Rrjetet sociale aq sa janë të dobishme, po aq janë edhe të rrezikshme sepse me një shtypje butoni mund të publikosh foton e gabuar, fjalën e gabuar etj. E njëjta gjë i ka ndodhur edhe futbollist brazilian të Fenerbahçes,...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR