KRYESORE

Administratori i Vllaznisë ka besim: Jemi në rrezik, por nuk ndalemi më. Këto ditë...

Administratori i Vllaznisë, Astrit Gjyrezi, përtej kënaqësisë së shprehur pas fitores me Teutën, ka kërkuar që ta mbajë ekipin me këmbë në tokë. Dy takimet e radhës kanë një shkallë vështirësie të lartë, edhe pse në intervistën për “Panorama...

Vllaznia U-19 sot pa dy titullarë në finale por synon Kupën

Pasditen e sotme, në orën 14.00 në Elbasan do të nisë finalja e Kupës së Shqipërisë për 19 vjeçarët në mes Vllaznisë dhe Shkëndisë së Tiranës. Një ndeshje që ashtu si çdo finale, pritet me interes nga futbollistët, stafet...

Shtypi sportiv i sotëm, Xhevahir Sukaj në epiqendër me deklaratat e tij

Deklaratat e djeshme të Xhevahir Sukajt në konferencën për shtyp, kanë zënë vend në faqet e para të gazetave sportive. Normale sepse kemi të bëjmë me një futbollist jo vetëm cilësor por që spikat edhe për batutat e tij. Kështu në...

Iraniania që vishet si burrë për të parë ndeshje futbolli

Momenti që i ndryshoi jetën Zahra Khoshnavaz ishte tërmeti i fundit në Tehran. “Pyeta veten: ‘Pse të vdesësh në tërmet pa realizuar ëndrrat e tua? Pse të mos shkosh në të stadium?’ Kështu që vendosa të shkoj.” Zahra Khoshnavaz nuk...

Zbulohen Top 20 mesfushorët më të mirë të Europës

CIES Football Observatory ka publikuar klasifikimin e 20 mesfushorëve më të mirë të Europës, të cilëve u është dhënë një vlerë nga 1 deri në 100 për çdo ndeshje që kanë luajtur në gjashtë muajt e fundit. Kjo është...

Gennaro Gattuso: E kemi marrë rrogën!

Ndeshja e kthimit në Europa League kundër Ludogorets, e cila vlen kualifikimin për në 1/8-t e finaleve të Europa League dhe mbrojtja ndaj pronarit të klubit të Milan, Yonghong Li. Këto kanë qenë dy temat për Gennaro Gattuso në...

Beqiri “merr në mbrojtje” Gjokën. Vllaznia ka marrë trajner, jo magjistar!

Përveç sulmeve që i janë bërë trajnerit Ernest Gjoka kohët e fundit, ka edhe nga ata që mendojnë ndryshe. Njëri prej tyre është pikërisht Elvin Beqiri, ish-kapiteni i kësaj skuadre. Ai kërkon që të gjithë t'i japin kohë këtij...

Ancelotti: Një futbollist i Milan më ka lënë pa fjalë…

Nga kolona e tij personale që shkruan çdo javë te “La Gazzetta”, Carlo Anceloti tregon ndjesitë e tij për Milan që ka nisur të fluturojë në drejtimin e Gennaro Gattuso. “Më ka habitur në veçanti një futbollist i Milan....

Vllaznia U-19 që sonte në Elbasan. Gati për të synuar fitoren e Kupës

Futbollistët dhe stafi teknik i ekipit Vllaznia U-19 kanë premtuar se do të bëjnë më të mirën e mundshme për të synuar fitoren e Kupës së Shqipërisë. Ky trofe do të dorëzohet pasditen e nesërme pas përfundimit të ndeshjes...

Gjesti i Bale, i dhuron shtëpinë dhe makinën pasi bashkëshorti vret veten

Në pritje për të parë se çfarë do të ndodhë në Europë kundër Paris Saint-Germain, Gareth Bale i është dedikuar disa problemeve më të delikate dhe më të komplikuara gjatë këtyre ditëve. Ai ka shkuar në ndihmë të familjes...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR