KRYESORE

Ergi Borshi nga kategoria e parë, tani shumë pranë një ekipi të Superligës

Ndërprerja e marëdhënieve dhe e kontratës me ekipin e Kastriotit të Krujës, e bënë një futbollist të lirë mbrojtësin shkodran Ergi Borshi. Por duket se vetëm për pak kohë se brenda disa ditësh ai mund të zyrtarizohet në një...

Nuk e lë gruaja, bllokohet transferimi i Olivier Zhiru

Olivier Zhiru nuk do të transferohet te Everton, ndonëse i premtohet një vend si titullar në këtë skuadër, pasi gruaja e tij nuk dëshiron që të jetojë larg Londrës. Këtë e ka zbuluar trajneri i Everton, Sem Allardajs, i...

Neymar: Në Botërorin e 2014-ës për pak mbeta i paralizuar

Në një intervistë dhënë ish-shokut të tij të skuadrës te Barcelona, Gerard Pique, për llogari të revistës “The Players Tribune”, Neymar Junior kujton momentin më të keq në karrierën e tij. “Ylli” brazilian u referohet finaleve të Botërorit 2014,...

Sytki Tafili: Krenar për çfarë i kam dhënë çiklizmit dhe Vllaznisë

Vite më parë, bashkë me të vëllanë- Agimin dhe me Brahim Sykën, kanë bërë gjithë shkodranët të ndjehen krenarë me ta. Sukseset e njëpasnjëshme në garat kombëtare e ndërkombëtare, e kanë bërë treshen e famshme të çiklistëve të Vllaznisë të ishte në qendër të vëmendjes të të gjithëve. Sytk Tafili, njëri prej pjestarëve të kësaj treshe, në një intervistë ekskluzive për gazetën online shkodrasport.com, ka gjetur kohë të rrëfejë gjithçka, për veten dhe shokët e tij të ekipit. Ja si është shprehur ai në intervistën e tij:

Mancini trajner i Milanit?

Roberto Mancini raportohet se është i pakënaqur me jetën në Zenit St Petersburg dhe mund të kthehet në Itali si trajner i Milanit. Sipas burimeve të përditshmes italiane “La Gazzetta dello Sport”, Mancini është kontaktuar nga drejtuesit e “Rossonerëve”,...

Izmir Smajlaj në fillim të janarit drejt Turqisë për stërvitje dhe garë

Atleti shkodran Izmir Smajlaj në muajin janar do të udhëtojë drejt Turqisë për të marrë pjesë në një miting ndërkombëtar dhe për të zhvilluar atje fazën e fundit të përgatitjeve për pjesmarrjen në Kampionatin Ballkanik dhe atë Europian që...

Gossip/ Laura Bragato nuk di kë të zgjedhë, mes Juves, Interit e Romës!

Laura Bragato është një modele italiane që aktualisht studion për juridik. Ajo është një nga yjet e reja të Instagramit të cilët tifozët e skuadrave të Serisë A e pëlqejnë shumë. Fytyrë ëngjëllore, linja perfekte dhe trup super seksi,...

Formacioni 300 milionë eurosh, që do të konkurronte Manchester City

“Manchester City ka blerë mbrojtës me çmimin e sulmuesit,” – tha Mourinho të martën, pas një pengese të re të Manchester United, kësaj radhe kundër Burnley, në “Old Trafford”. “Nuk mjafton, nuk mjafton,” – shtoi ai, duke iu referuar...

Hasani sqaron situatën: E kemi mbyllur gjithçka pozitivisht me Vllazninë

Edon Hasani ndodhet në Shkodër aktualisht, pasi është kërkuar nga drejtuesit e klubit për një takim, ku duket se është sqaruar gjithçka. Zyrtarisht, mesfushori nuk është më një lojtar i Vllaznisë dhe karriera e tij do të vazhdojë me...

“Rrëfehet” Orjeta Basha : Pa mamin s’do isha sot këtu!

Sporti shkodram gjithmonë na ka dhuruar shumë personazhe interesantë. Të së kaluarës por edhe aktualë. Mbase, këta të fundit janë lënë disi në hije dhe nuk dimë shumë se çfarë bëjnë, kush janë, cilët janë pasionet e tyre. Për...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Matilda Tanushi: Ndaj Uellsit vlen vetëm fitorja

Shqipëria U-19 për femra ka mbyllur ditën e sotme përgatitjet për ndeshjen e tretë dhe të fundit ndaj Uellsit, e vlefshme për kualifikueset e...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR