KRYESORE

Policia e Shkodres sqaron incidentin e trajnerit Gjoka

Informacion Paraprak Me datë 22.02.2018 rreth orës 17:00, salla operative ka marrë një njoftim se afër portës hyrëse të një fushe sportive, një shtetas i është afruar trajnerit të Vllaznisë, E.Gj, i cili ka qënë në shoqërimin e...

DEKLARATË PËR SHTYP

Bashkia e Shkodres dhe KF Vllaznia jane njohur me e rende te ndodhur pasditen e sotme ne Fushen e Lekurave, ku pas stervitjes eshte goditur dhe kercenuar me jete traineri i ekipit te pare Ernest Gjoka. Menjehere, traineri Gjoka, drejtuesit...

Tmerr në Shkodër. Tentohet të theret trajneri i Vllaznisë Ernest Gjoka

Skandal ne Shkoder. Nje person ka tentuar qe te there trajnerin e Vllaznise Ernest Gjoka. Siç raporton "Shkodra News", ngjarja ka ndodhur ne fushen sportive Reshit Rusi ne Shkoder ne fund te stervitjes. Nje shtetas me kapuç ne koke i...

Kosova bëhet me trajner të ri, ja kur do të prezantohet ai

Kosova do të luajë dy miqësoret e parashikuara në majin mars, ndaj Madagaskarit dhe Burkina Fasos nën drejtimin e trajnerit të ri. Kosova ka qenë pa trajneri që nga largimi i Albert Bunjakit në muajin tetor. Trajneri i ri do...

FOTOLAJM/ Prisni trazira në Botëror, ultrasit rusë dhe argjentinas krijojnë aleancë kundër atyre anglezëve

Një delegacion i ultrasve vizitoi kryeqytetin argjentinas Buenos Aires më 31 janar, për të takuar grupe të ndryshme të “barras bravas” dhe krijuar një aleancë për Botërorin e ardhshëm rus. Nga grupi prej 10 tifozësh radikalë rusë, 7 i përkisnin...

Luan Zmijani i lumtur pas suksesit. I kishte munguar Shkodrës edhe ky trofe

Pak vite më parë ka provuar ndjesinë e të shpallurit kampion me këtë grupmoshë, çka do të thotë se nuk ishte trofeu i parë për të si trajner. Megjithatë pasditen e sotme në Elbasan, Luan Zmijani është ndjerë vërtetë...

Stoli i Italisë, të gjitha rrugët të çojnë te Mancini

Edhe pse misteri e supsanca shtohet, të gjitha drejtimet shkojnë kah emrit të Roberto Mancinit. Bëhet fjalë për stolin e Kombëtares Italiane të Futbollit, kandidat për të cilin janë edhe Claudio Ranieri e Antonio Conte, me këtë të fundit...

Vllaznia U-19 fiton Kupën e Shqipërisë. Mund 4-0 Shkëndinë në finale

Pas titullit kampion të sezonit të kaluar, Vllaznia U-19 shpallet edhe fituese e Kupës së Shqipërisë për këtë sezon. Ka ndodhur kështu, pas fitores në ndeshjen finale ndaj Shkëndisë së Tiranës. Madje, në “Elbasan Arena”, kuqeblutë kanë fituar me rezultatin...

Mourinho befason gazetarin: A mund të përqafoj!

Manchester United nuk ka shkuar më shumë se një barazim në shifrat 0-0 ndaj Sevillas në Champions League. Edhe pse rezultati nuk ishte shumë pozitiv, trajneri portugez ishte në formë. Gazetari i “BT Sports”, e ka pyetur trajnerin në...

Mediat katalanase në kor: Epoka e Iniesta dhe Messit…

Askush nuk e përfaqëson më mirë epokën fitimtare të Barcelonës në vitet e fundit se çifti i formuar nga Messi dhe Iniesta. Dy protagonistët e fundit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve, në të cilën Barcelona arriti të marrë...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR