Flamurtari kërkon ndihmën e Bashkisë Shkodër për privatizimin

Sinan Idrizi paralajmëroi largimin pas 30 qershorit dhe kaq ka mjaftuar që Bashkia e Vlorës të vihet në lëvizje. Pas rënies së Flamurtarit në Kategorinë e Dytë, situata në qytet është më shumë se e rënduar. Duke parë ndjeshmërinë...

Idrizi debat me Ramën: Dua stadium me 25 mijë vende. Kryeministri thotë s’e mbushim...

Emanuel Mensah dhe Fabjan Beqja janë vetëm fillimi… Sinan Idrizi paralajmëron të paktën edhe katër goditje të tjera, si dhe bisedimet me dy portierë për të zëvendësuar Shpëtim Moçkën. Në një intervistë të dhënë për “Panorama Sport”, administratori paralajmëron...

Flet mbrojtësi vlonjat që u bë pjesë e Vllaznisë: Herët për llogari, rivalët janë...

Valdo Zeqaj është një nga lojtarë që po spikat me Vllazninë. Ka provuar që të luajë në Superiore dhe në Kategorinë e Parë me disa ekipe si: Flamurtari, Sopoti, Apolonia, Luftëtari, besa e Vllaznia, pjesë e së cilës u...

Portieri Selimaj i dëmtuar, tek Vllaznia gjejnë “zëvendësuesin” e tij. Ai është Entoni Shkoza

Prej dy javësh në stërvitje me ekipin e Vllaznisë mungon portieri Erind Selimaj. Ai është dëmtuar në stërvitje pikërisht para ndeshjes me Veleçikun dhe aktualisht është në fazën e rikuperimit. Nisur nga mungesa e tij stafi teknik ka menduar...

Skuadrat e së Parës sfidojnë ‘gjigantët’ e Superiores, pasditen e sotme luhen katër miqësore

Edhe dita e sotme do të jetë e ngjeshur me miqësore. Të gjitha të programuara, pasdite, katër ekipe të së Parës do të sfdojnë katër të Superiores. Një orën 16:00 Bylisi do të luajë ndah Burrelit, ashtu siç e...

Kategoria e parë/ Besëlidhja synon fitoren ndaj Orikut

Ditën e sotme, Besëlidhja do të luajë ndaj Orikut, ndeshje e vlefshme për javën e gjashtë të Kategorisë së Parë. Ky takim do të zhvillohet në Lezhë, në stadiumin “Besëlidhja”. Në këtë ndeshje, skuadra e Besëlidhjes do të kërkojë një...

Gurishta i jep avantazhin Vllaznisë në pjesën e parë ndaj Erzenit

Vllaznia e ka mbyllur në avantazh pjesën e parë e ndeshjes ndaj Erzenit që po luhet në stadiumin "Loro Boriçi", e vlefshme për javën e fundit të kampionatit. Pavarësisht përpjekjeve të të dy ekipeve, nuk ka patur gol deri në...

FSHF përjashton dy skuadra dhe ndryshon formulën e kampionatit të kategorisë së parë

“Bombë” në Kategorinë e Parë, FSHF vendos të përjashtojë për sezonin 2020-2021 dy klube për shkak se nuk përmbushin asnjë kriter për të vazhduar garën. “Panorama Sport” zbulon ekskluzivisht se Komisioni i Licencimit në FSHF ka vendosur që Elbasani dhe...

FSHF takim me trajnerët dhe kapitenët e klubeve të Kategorisë Superiore & të Parë

Siç është lajmëruar edhe më parë, duke nisur nga ky edicion futbollistik, në ndeshjet e Kategorisë Superiore do të nisë të përdoret sistemi VAR, një nga projektet e investimet më të mëdha të Federatës Shqiptare të Futbollit. Prej më shumë...

Besëlidhja ‘ende e dehur’ nga kualifikimi ndaj Partizanit. E mund Dinamo

Ditën e sotme janë luajtur edhe ndeshjet e grupit A në Kategorinë e Parë, të vlefshme për javën e 17. Surpriza e sotme ishte Dinamo, që shtangu Besëlidhjen, ndaj të cilëve fitoi me rezultatin 2-0. Gjithçka u vendos brenda...