Kamza mund 1-0 durrsakët në shtëpi dhe kap vendin e dytë

Kamza vazhdon momentin fantastik në Superiore, edhe pse është skuadër debutuese. Në javën e 13-të të kampionatit, skuadra e drejtuar nga Ramadan Ndreu ka dalë me tri pikë tepër të çmuara, me aromë kreu, nga transferta durrsake. Zhgënjen, kësisoji,...

Edon Hasani: Trepikëshi me Laçin vlen shumë. Shpresoj të kemi sa më shumë tifozë

Përveç Vucajt, optimist për fitoren ndaj Laçit të dielën në ndeshjen që do të luhet në stadiumin "Loro Boriçi" është shprehur edhe mesfushori tjetër i Vllaznisë Edon Hasani. Edhe ai ka qenë i pranishëm në konferencën për shtyp të...

Erjon Vucaj: Respekt për Laçin, por këtë herë fiton Vllaznia ime

Takimi i së dielës është shumë i rëndësishëm për Vllazninë dhe për ecurinë e saj të mëtejshme në kampionat. Por edhe për të personalisht është një takim që ndaj emocione sepse tek Laçi ka kaluar pjesën më të bukur...

Vucaj & Hasani në konferencë për shtyp para ndeshjes me Laçin

Pas pak minutash do të zhvillohet konferenca per shtyp e KF Vllaznia ne pragndeshjen me Laçin. Kete here klubi shkodran ka zgjedhur per te nxjerre para gazetareve dy prej lojtareve me me pervoje dhe me te mire te skuadres,...

Sot luhen dy ndeshje të Superligës, ja kush do i arbitrojë

Luhen sot dy nga pesë ndeshjet e javës së 13-të të Superiores, ku pa dyshim të gjithë vëmendjen e merr sfida e Korçës. Skënderbeu pret Kukësin e vendit të dytë dhe për këtë ndeshje të rëndësishme FSHF-ja ka zgjedhur...

Vllaznia edhe stërvitjen e fundit para Laçit në “Reshit Rusi”

Stërvitja e së premtes ka shkuar në mënyrën e duhur për kuqeblutë e Vllaznisë. Ndonëse tek stafi teknik ka ekzistuar frika e një problemi në mbarëvajtjen e stërvitjes për shkak të kushteve atmosferike, në fakt çdo gjë ka shkuar...

Vllaznia e largoi me “ceremoni”, Partizani hedh “grepat” për lojtarin e njohur

Stefan Cicmil duket se është pranë rikthimit në kampionatin shqiptar. Malazezi i cili në vendin tonë u bë i njohur për aktivizimin me ekipin e Vllaznisë por që në fund të sezonit të kaluar u largua mes polemikash nga...

Disiplina ndëshkon Laçin e Tiranën. Asnjë vendim për shkodranët

Ditën e sotme është zhvilluar mbledhja e rradhës e Komisionit të Disiplinës pranë FSHF-së për të shqyrtuar rastet e shkeljes së rregulloreve në ndeshjet e fundjavës së kaluar duke marrë edhe masat ndëshkimore ndaj shkelësve të saj. Ajo që...

FSHF vendos: Superliga luhet, ndërpritet e dyta, moshat dhe femrat

Pas shumë diskutimesh, Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur që t'i zhvillojë ndeshjet e javës së 13-të të Superligës ndërkohë që pas ndërprerjes së ndeshjeve të kategorisë së parë, ka vendosur që të ndërpresë edhe ndeshjet e kategorisë së...

Ish-presidenti i Vllaznisë në garë për të blerë një klub në Itali

Të gjithë besoj se i kujtohet Roberto Nava, presidenti i Kompanisë “Gea Sport”, i cili arriti të fitonte besimin e anëtarëve të Këshillit Bashkiak në Shkodër, të cilët votuan dhe i dhanë të drejtën që të drejtonte skuadrën shkodrane....

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR