Merkatoja e janarit te Vllaznia ka nisur, ndonese duhen edhe tre muaj qe ajo te hapet zyrtarisht. Me kuqeblute mesohet se ka firmosur ditet e fundit nje tjeter futbollist.

Behet fjale per futbollistin francez Michael Panos. Ai ndodhet prej disa ditesh ne Shkoder dhe po stervitet me ekipin.

Nderkohe vete drejtuesit e klubit kane bere te ditur se me kete lojtar eshte firmosur edhe kontrata dhe tashme duhet pritur procesi i hapjes se merkatos se dimrit per ta federuar me ekipin e pare.

Behet fjale per futbollistin Michael Panos. Ai eshte 24 vjeç dhe deri para pak vitesh ka qene pjese e ekipit te dyte te Saint Etienne ndersa para dy vitesh ka kaluar ne Qipro.

Fillimisht ka luajtur me Pafos dhe me pas ka kaluar tek EN Paralimniou ndersa tani do te kerkoje te tregoje vlerat e tij te Vllaznia. Panos luan si mesfushor qendre, por ne Qipro mesohet se ka luajtur edhe si mbrojtes i djathte./SHKODRA-SPORT.COM/