Ish- drejtori Zeka i përgjigjet Nezirit: Ja 11-shja që do të doja të drejtoja...

0
Kohe pushimi dhe pa futboll por njerezit e tij po gjejne menyra per te qene aktiv dhe per te kaluar ndoshta kohe duke qendruar ne karantine. Drejtori i Akademise Vllaznia Alban Neziri ka hapur nje loje te re ne rrjetet...

Flet ish- portieri i të kuqve: Dikur në futbollin shqiptar pastroheshin para, shembulli janë...

0
Futbolli shqiptar ndër vite ka pasur edhe futbollistë polakë si pjesë të tij. I pari është Przemislav Norko, ish-portieri i Partizanit i cili luajti me të kuqtë në sezonin 2005-2006. Norko ka vazhduar të ndjekë futbollin shqiptar edhe pse...

Hidhet shorti i kategorisë së dytë, Vllaznia B pret Klosin, ndërsa Ada luan me...

Sot në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit është hedhur shorti për kampionatin kombëtar të Kategorisë së Dytë për edicionin 2019-2020. Skuadrat e ndara në dy grupe, kanë njohur kundërshtarët e tyre. Shefi i Sektorit të Garave në FSHF, Lysien...

Rikthehet një shkodran. Vllaznia firmos me një mbrojtës

0
Synimet e drejtuesve te Vllaznise perveç perforcimit te ekipit me lojtare te tjere, kane qene edhe ato te rikthimit te disa shkodraneve qe kane luajtur me ekipet e tjera te Superliges. Dhe njeri prej tyre tashme eshte rikthyer. Behet fjale...

Vllaznia luan sezonin në Durrës, Gjyrezi: Besojmë te gjykimi shqiptar, por të huajt nuk...

0
Një finale e parakohshme do të jetë ajo e javës së ardhme sa i përket çështjes së mbijetesës, teksa Teuta do të pres ekipin e Vllaznisë në një sfidë të drejtpërdrejtë. Nëse shkodranët fitojnë në këtë takim, atëherë qëndrimi...

Kalendari i javës së dytë/ sfidë interesante në Koplik, Veleçiku pret Valbonën pretendente

Kategoria e Dytë ngriti siparin e sezonit të ri në javën e kaluar, teksa në fundjavë do të luhen edhe sfidat e javës së dytë. Duele mjaft interesante janë në pragram në të dyja gurpet, ndërsa do të luhen...

Tërmeti në Turqi dhe Siri, grupimi i tifozëve “Vllaznia Diasporë” ndërmerr një nismë mjaft...

0
Situata e termetit ne Turqi dhe ne Siri ka sensibilizuar pothuajse mbare boten per te ndihmuar sadopak financiarisht keto dy shtete per rimekembjen e tyre sa me pare te jete e mundur dhe poashtu edhe personat e mbijetuar. Nje...

S’ka kohë për pushime, ja kur VLLAZNIA zbret në fushë

0
Vllaznia do zbresë në fushën e blertë në 14 qershor. Skuadra e drejtuar nga Brdaric do marrë ngarkesën e duhur fizike për sfidat e Conference League. Pas një sezoni të gjatë, shkodranët kanë dalë fitues së Kupës së Shqipërisë, teksa...

Vllaznia sot mund të zyrtarizojë blerjen e saj të dytë

0
Gjatë ditës së sotme me gjasë, Nemanja Bosançiç pritet të prezantohet te Vllaznia. Burime të “Shkodra Sport” kanë mësuar se, prezantimi i tij është lënë për ditën e sotme, në mënyrë që të prezantohet nga presidenti Alban Xhaferi, i...

Bashkia e Shkodrës reagon për shkrimin për Vllazninë: Kemi respektuar e do respektojmë detyrimet

0
Bashkia e Shkodres ka reaguar mëngjesin e sotëm lidhur me një lajm nga një gazetë sportive. Media e shkruar, me një tiltull të madh, mbështeste idenë se “S’ ka rroga, lojtarët ultimatum bashkisë”. Kjo, në lidhje me Vllazninë e futbollit...