E FUNDIT/ Lind një tjetër ekip i futbollit të femrave në Shkodër

0
Ne kampionatin e ri kombetar te futbollit, i 13-ti ne historine e tij, per here te pare nuk do te marre pjese "Juban Danja". Presidenti i saj Ferdinand Jaku eshte shprehur se ndjehet i lodhur nga kontributi 16 vjecar...

Kombëtarja e femrave/ Grima: Ndaj Bjellorusisë për fitore, është rritur besimi në skuadër

0
Kombëtarja e femrave arriti të merrte një pikë historike në Varshavë përballë Polonisë. Kjo ishte hera e parë që Kombëtarja arrinte deri në fazën e dytë kualifikuese për Botërorin. Pas atij barazimi, skuadra është rikthyer në Shqipëri ku do...

Reportazhi i AFP/ Fundi i një ‘tabuje’: vajzat që shkruan historinë e futbollit shqiptar!

0
Agence France Presse (AFP) i ka kushtuar një artikull futbollit të vajzave në Shqipëri, një nga priorietet absolute të Federatës Shqiptare të Futbollit për tre vitet e ardhshme. Nga vështirësitë për të luajtur futboll në Shqipëri, tek arbitrimi i...

VIDEO/ Trajneri Lika: Humbja në miqësore nuk na shqetëson, Vllaznia në rrugën e duhur

0
Debutimi ne pankinen e Vllaznise ka ardhur me humbje per te, por per fat ka qene thjesht nje miqesore dhe ne te paren ndeshje zyrtare padyshim qe ai pret suksesin e vajzave kuqeblu. E kemi fjalen per trajnerin e...

VIDEO/ Presidenti Matija: Faleminderit tifozëve, ishin të mrekullueshëm!

0
Ekipi ukrainas i Vorskla Kharkiv dhe Vllaznia janë ndarë në barazim 1-1 në ndeshjen e parë të raundit të 1/32 të finaleve të UEFA Women Champions League. Një ndeshje, e cila është luajtur në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër,...

Bajraktari: Në ‘Loro Boriçi’ na penguan edhe emocionet, do synojmë kualifikimin në Danimarkë

0
Në ndeshjen e parë ka qenë më e mira në fushë për ekipin e Vllaznisë. Vërtetë futbollistet e ekipit kundërshtar ishin të një niveli të lartë, por numri 5 i ekipit shkodran nuk i linte gjë mangut. Arbiona Bajraktari...

Starton kampionati i femrave. Vllaznia synon titullin e katërt

0

Do të startojë më në fund kampionati kombëtar i futbollit të femrave. Kjo gjë do të ndodhë këtë të shtunë. Kështu ka vendosur Federata Shqiptare e Futbollit e cila ka përcaktuar edhe kalendarin e tij tashmë. Kampionati i sivjetëm është i teti për këtë kategori teksa kampionatin e parë e ka fituar ekipi Tirana AS, më pas, tre tituj i ka marrë Ada e Velipojës, që më pas mori emrin Vllaznia dhe me këtë emër, ka fituar edhe tre tituj të tjerë.

Vllaznia mëson emrin e kundërshtarit në fazën play-off të ‘Champions League’

0
Vllaznia në futboll për femra është njohur me kundërshtarin e grupeve të Champions League. Më parë është hedhur shorti, ku vajzat shkodrane kanë njohur skuadrën me të cilën do të përballen. Një triumf në këtë fazë do të thotë...

VIDEO/ Vllaznia në Torino për të bërë më të mirën sot ndaj Juventusit

0
Mbrëmjen e sotme ne oren 20.00 në kompleksin sportiv të Juventusit do të zhvillohet ndeshja e kthimit e turit të dytë të Ligës së Kampioneve të Europës në mes skuadrës vendase të Juventusit dhe Vllaznisë. Kjo e fundit ka...