Vllaznia e futbollit te femrave ka fituar sot me rezultatin 4-0 ndaj Apolonise ne ndeshjen percaktuese per titullin kampion dhe tashme ai eshte thuajse realitet.

Ne sfiden e luajtur ne fushen sportive “Reshit Rusi” vajzat shkodrane kane fituar fale golave te Berishes, Franjes, Doçit e Lufos. Epersia e tyre ka qene e dukshme dhe kjo u reflektua edhe ne fushen e lojes.

Ne fundin e ndeshjes, permes fotos se ketij shkrimi, me 4 gishtat e ngritur lart (aq sa golat e kesaj ndeshje), kane dashur te ironizojne kundershtaret e tyre te Apolonise, te cilat e kane bere feste fazen e pare pas barazimit 1-1 ndaj Vllaznise.

Ai takim pati shume probleme sa i takon gjykimit dhe shkodranet u paten ankuar me te drejte, nderkohe qe per ndeshjen e sotme, Federata Shqiptare e Futbollit i kishte bere vleresimin e duhur duke derguar nje nga arbitrat e FIFA-s, Eldorian Hamitin, per ta mbajtur.

Dhe me arbitrim korrekt, Vllaznia tregoi se mbetet e pathyeshme dhe ecen e sigurte drejt titullit te 9-te kampion rradhazi. Nderkohe, fotos se mesiperme, Megi Doçi permes nje statusi ka ironizuar edhe me shume kundershtaret e saj duke shkruar: “Naten e mire, vetem KFF Vllaznia”./SHKODRA-SPORT.COM/