HISTORI/ Kur Vllaznia fitonte 2-1 ndaj Buduçnostit të Dejan Saviçeviç

Historia e Vllaznisë së futbollit padyshim që ka patur shumë momente të bukura në historinë e saj 100 vjeçare. Dhe jo vetëm në ndeshjet kombëtare, por edhe ato ndërkombëtare dhe përpos fitores që mbajnë mend të gjithë, asaj ndaj...

E VEÇANTË/ Klubi anglez uron Vllazninë në gjuhën shqipe: Gëzuar ditëlindjen!

Një ditë e veçantë është kjo e sotmja për Vllazninë pasi feston datëlindjen e 103-të. Shkodranët janë themeluar në 16 shkurt të vitit 1919, duke i dhënë futbollit shqiptar prej vitesh emra të spikatur që do të përfaqësonin shtetin...

Histori/ Shtatë vjet më parë Vioresin Sinani do merrte një vendim të vështirë

Sot starton kampionati i ri kombetar i futbollit dhe padiskutim qe shume emocione pritet te perjetohen. Ne ndeshjet startuese gjithmone ka edhe ceremoni qe zhvillohen per nder te futbollisteve qe kane kontribuar ne vite per skuadra te ndryshme. Keshtu ka...

Ilir Kepa tregon sekretin 30 vjeçar: Xhemal Dymylja i kishte kërku ndërhyrje Ramiz Alisë...

lir Kepa, një nga emrat e spikatur të futbollit shkodran por edhe shqiptar në fund të viteve 80- të dhe fillim të viteve 90- të, ka treguaar një histori të veçantë e domethënëse, që e ka mbajtur “sekret” deri...

“Shkodra Sport”, 300 mijë klikime për 8 muaj. E jashtëzakonshme!

Mbi 300 mijë klikime në më pak se 8 muaj. Kjo është faqja online www.shkodrasport.com. Në mos një rekord, për ne është një shifër marramendëse për faktin se arrihet në kaq pak kohë. Kur u hodh ideja në fillim për ta rikthyer faqen www.shkodrasport.com isha ndër të parët që mora lajmin e gëzueshëm. Patjetër që e përqafova më dëshirë këtë ide. Vetëm se kisha disa dyshime që i hodha në diskutim. A do jemi të suksesshëm? A do kthehemi në faktor ndikues ? Sa do lexohemi nga publiku? A do plotësohen pritshmëritë e lexuesve ? Si do jetë raporti i kritikave pozitive me ato negative? A do jetë një faqe voluminoze dhe a do arrijmë ta përballojmë siç duhet ngarkesën? Këtyre pyetjeve e të gjitha dyshimeve të tjera gjithë stafit të www.shkodrasport.com më mirë se askush i keni dhënë përgjigje ju. Pa u bërë 8 muaj ju keni çuar në mbi 300 mijë klikimet në këtë faqe çka fakton thjeshtë dhe qartë për suksesin e arritur.

Ekskluzive/ Kur Myftar Çela kishte miqësi me Arben Lazen

Për një periudhë 5 vjeçare Myftar Çela ka qenë numri 1 ndër presidentët e futbollit shqiptar. Një biznesmen i cili nga viti 1998-2003 jo vetëm ka drejtuar Vllazninë por i ka dhënë një zhvillim edhe futbollit shqiptar. Në këto...

Perlat Musta: Lojtarët e Tiranës bënin shkollë dhe gjenin shtëpi, mua ma lanë gruan...

Ish-portieri i Partizanit dhe Kombëtares, në intervistën e dhënë për “Panorama Sport” hedh dritë mbi një ng jarje të ndodhur para 31-vite, ku ai dhe tre futbollistë të tjerë të “demave” u pezulluan pas shpikjes së disa normave. Musta...

Zyrtari britanik: Dëgjova një histori qesharake. Edi Rama ka qenë basketbollist i nivelit të...

Ish këshilltari i ish-kryeministrit të Britanisë së Madhe, David Cameron, Daniel Korski ka publikuar një foto të shkrepur ditën e djeshme gjatë takimit të kryeministrit Edi Rama me homologun e tij Rishi Sunak. Krah fotos Korski ka treguar dhe një...

FOTO QË FLASIN VETË/ JA ÇFARË ‘ÇMENDURIE’ BËNIN SHKODRANËT PËR ÇIKLISTAT E VLLAZNISË

Tifozët shkodranë prej shumë e shumë vitesh konsirohen si më të zjarrtit dhe këtë e kanë treguar me "vepra" teksa kanë mbushur stadiumin dhe pallatin e sportit. Por në fakt, ato nuk kanë munguar edhe në sportet e tjera dhe...

Publikohen për herë të parë pas 41 vitesh pamjet e golit të rrallë të...

Deri pak kohë më parë kur Xhevahir Sukaj shënoi një gol shumë të veçantë nga gjysma e fushës në portën e Lushnjës, goli që mbahej si më i veçanti padyshim që ka qenë ai i shënuar nga Lutfi Basha....

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI