HISTORI/ Si hyri në zemrat e shkodranëve futbollisti Ali Mema

Ishte nje praktike me qellime per te mos I dhene mundesi ish 17-Nentorit te Tiranes dhe Vllaznise te rivalizonin ekipet e mrojtura nga diktatura komuniste, Partizani e Dinamo, ajo gjetje e dy ministrive mbrojtjes e sigurimit per te larguar...

Zbulohet “tersi” i Vllaznisë, Dinamos dhe Elbasanit. Ai është Skerdi Bejzade

Tre ndër skuadrat më të njohura të futbollit shqiptar, ato që kanë fituar shumë trofe si Dinamo, Vllaznia dhe Elbasani, kanë një të përbashkët: Ndodhen aktualisht në kategorinë e parë të futbollit shqiptar. Diçka jo e logjikshme por ky...

Rekord: 200 mijë klikime në 6 muaj për SHKODRA SPORT!

Në fund të janarit shkuam 100 mijë klikime në 4 muaj. Sigurisht që ishim të kënaqur. Megjithatë parashikonimi një "fluks" të madh klikimesh dhe patëm të drejtë. Vetëm në muajt shkurt dhe mars (deri më datë 2 prill), pra për 2 muaj, patëm edhe 100 mijë klikime të tjerë në faqen tonë të gazetës online www.shkodrasport.com. Që do të thotë se miqtë tanë, ata që duan të informohen për çfarë ndodh në sportin shkodran dhe atë verior, mjafton të klikojnë tek gazeta jonë dhe kanë se çfarë të mësojnë. Histori, aktualitet, lajme, personazhe, foto nga më të veçantat dhe gjithçka tjetër që duhet për një gazetari të mirëfilltë. Ne sigurisht që jemi shumë të kënaqur me këtë ecuri. Premtojmë edhe më shumë për të ardhmen. Por para se të shkojmë tek e ardhmja, do ndalemi pak tek 200 mijë klikimet aktuale të gazetës tonë online.

Shpresova… por jo!…

Dossier i një historie kritike

Nga BESNIK DIZDARI

Prilli kaloi. Më saktë kaloi 6 prilli. Dhe ju e dini se çka është 6 prilli. Është dita 6 prill 1930, dita kur ka nisur Kampionati i 1-rë Kombëtar i Futbollit në krejt historinë e Shqipërisë.

Ditari i Karl Gurakuqit, si erdhi “Vllaznia” e 1919-s

Historiani Romeo Gurakuqi, nxjerr nga arkivi i familjes, ditarin e një prej themeluesve të shoqërisë “Vllaznia”, në shkurt të 1919-s, bashkë me fotot e rralla të siguruara nga fototeka “Marubi” Ka qenë një ngjarje e rrallë në Shkodër, kur një...

VIDEO/ Kur Ymer Striniqi i bënte jehonë një fitoreje të Vllaznisë me Tiranën

Ndeshja Vllaznia- Tirana po afron dhe në Shkodër mezi e presin. Tifozët sigurisht që nuk do jenë në stadium dhe nuk do kenë mundësi ta mbështesin nga afër skuadrën e tyre të zemrës, por do jenë aty jashtë. Do jenë...
video

(VIDEO) Nostalgji: Njihuni me kampionët e vitit 2001 të Vllaznisë

Ecuria e sotme e Vllaznisë padyshim që nuk kënaq askënd. Për këtë arsye, shpeshherë detyrohemi t'i rikthehemi të shkuarës. Për të parë dhe mësuar se cilët kanë qenë protagonistët e këtyre sukseseve. I fundit titull kampion për kuqeblutë ka...

‘Trajner i shekullit’, Artan Kalaja: Krenar që i kam shërbyer për 30 vjet Vllaznisë

Historia e volejbollit të meshkujve tek Vllaznia ka patur brenda saj shumë momente të bukura, por njëkohësisht edhe të vështira. Pjestarët e tij kanë arritur t'ia dalin dhe të arrijnë suksese. Për këtë arsye, protagonistët e kësaj historie janë...

HISTORI/ Kujtime nga Kandi ‘Spartak’

Ky kand sportiv në qendër të Shkodrës, i konceptuem si punë ministadiumi për lojnat me dorë, ishte krijue diku në vitet ‘50. Ka gjasa që të jetë pagëzue kështu tue huazue a imitue emnin e Klubit “Spartak” të Moskës...

HISTORI/ Titulli i 9-të i Vllaznisë, kampionët e fundit e mbyllën me dy pikë...

Vllaznia ka dalë 9 herë kampion i Shqipërisë dhe titulli i fundit është arritur në sezonin 2000-2001. Në atë edicion kampionati elitar i futbollit në Shqipëri zhvillohej me pjesëmarrjen e 14 skuadrave dhe me dy faza. Pas 26 ndeshjesh shkodranët...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR