Pasi e ka lene pas ndeshjen me Real Madrid, Vllaznia e femrave ka nisur te mendoje per sfiden e rradhes, ate qe do te luaje te merkuren e ardhshme ne Angli ndaj Çelsit, e cila eshte e vlefshme per javen e dyte te ndeshjeve te grupit A te “UEFA Women’s Champions League”.

Ne momentin e hedhjes se shortit, shumekush nga tifozet shkodrane mendoi se Vllaznia do ta luante ne stadiumin “Stamfod Bridge”, por ne fakt nuk do te jete keshtu. Ekipi i femrave te Çelsi i luan ndeshjet e tij ne “Kingsmeadow Stadium” dhe aty do te prese edhe kampionen e Shqiperise.

Kapaciteti i ketij stadiumi eshte 4.850 vende, me 2,265 vende te ulura. Nisur edhe nga ajo çfare eshte mesuar duket se me teper se gjysma e stadiumit do te jete e mbushur me tifoze shqiptare ne ndeshjen e se merkures. Ata kane filluar te organizohen prej kohesh dhe pritet te krijojne nje atmosfere te bukur ne stadium

Ndeshja do te startoje ne oren 20.00 me ate te Anglise dhe ne oren 21.00 me oren tone. Kuptohet qe ashtu si dhe me Real Madrid, numri i tifozeve qe duan ta ndjekin ate pritet te jete i madh, qe do te thote se Vllaznia e femrave ka zgjuar nje interes shume te madh brenda dhe jashte vendit.

Suksesi i saj shoqeruar me kalimin ne 16-shen me te mire te Europes padyshim qe eshte nje sukses i jashtezakonshem qe vjen per here te pare jo vetem per nje skuader shqiptare, por te te gjithe vendeve te Rajonit dhe per me teper, prezantimi i vajzave kuqeblu duket se nuk do te jete thjesht vetem nje pjesmarrjes, por shume dinjitoz./SHKODRA-SPORT.COM/