Barcelona kërkon me patjetër të afrojë Joao Cancelon nga Manchester City në formë huazimi.

Sipas raportimeve të medieve spanjolle, agjenti i lojtarit, Jorge Mendes është duke folur aktualisht me Cancelo për këtë lëvizje.

Megjithatë City preferon ta shesë lojtarin dhe nuk pranon një shifër më të ulët se 50 milionë euro.

Vetë Cancelo dëshiron të luajë në Spanjë dhe për të është duke e menduar edhe Real Madridi, por ende nuk ka zyrtarizuar asnjë ofertë.