Asnjë problem për Manchester City-n në takimin e FA Cup përballë Huddersfieldit në “Etihad”.

“Qytetarët” fituan thellë 5-0 dhe kualifikohen për në fazën e 1/16-tave të kësaj kompeticioni.

Poden dhe Alvarez e çuan skuadrën e Pep Guardiolës në epërsi të dyfishtë në pushimin mes pjesëve.

Në fraksionin e dytë realizoi Bobb, pasi u shërbye nga Nunes, ndërsa pak më vonë e dërgoi topin në rrjetë Foden, pas pasimit të marrë nga Kovacic.

Goli i radhës për “Citizens” u realizoi nga Doku.