Fitorja 3-1 ndaj Tiranes fundjaven qe shkoi ka bere qe per Vllaznine tashme te flasin te gjithe. Klevis Dalipi ne rolin e analistit ne emisionin “Studio Sport” eshte munduar te shpjegoje ndryshimin e madh qe ka pesuar kjo skuader me ardhjen e dyshes Osmani ne krye te saj duke thene:

“Shpeshhere thuhet se trajneret nuk kane shkopin magjik per te ndryshuar situaten tek nje skuader gjate kampionatit, por ne fakt kjo thenie bie poshte ne rastin e Vllaznise. Me ardhjen e trajnerit Osmani, por edhe te drejtorit te ri- Tefikut, gjerat moren nje rrjedhe krejt tjeter.

Drejtuesit e rinj percollen qetesi ne skuader, lojtaret me pervoje si Balaj, Krymi, apo dhe Mala, shoqeruar edhe me te rinj si Gruda qe mund te them se ne keto momente eshte ne kulmin e tij si futbollist, por edhe Alivoda, Çoba kane krijuar nje atmosfere shume pozitive ne skuader.

Dua te them se edhe organizimi i ndeshjes, jo vetem brenda fushes por edhe jashte saj ka qene ne menyre perfekte, shto ketu edhe stadiumin plot me tifoze, bene qe Vllaznia te ishte determinante ne fushen e lojes ndaj Tiranes dhe ta mundte pa ndonje veshtiresi te madhe ate.

Vllaznia jo rastesisht eshte ketu ku eshte sot dhe me pelqen shume sepse po ben mire, ndoshta me mire edhe se çdo skuader tjeter qe synon “Final Four”, prandaj dhe eshte per t’u duatrokitur per kampionatin qe po ben”./www.shkodrasport.com/