Kampionati i 14-te kombetar i futbollit te femrave uli siparin e tij pasditen e se henes, shoqeruar edhe me kurorezimin e Vllaznise per here te 10-te rradhazi si kampione e Shqiperise. Megjithate per ta mbyllur sezonin, ka mbetur per t’u luajtur edhe nje ndeshje tjeter.

Behet fjale per finalen e Kupes se Shqiperise, trofe qe do te diskutohet ne mes Vllaznise dhe Apolonise, dy skuadrave “qe kane hesape” per te lare me njera- tjetren, si per problemet e krijuara ne ndeshjen e para dy javeve per kampionat ne Fier, apo dhe per ate se çfare ndodhi ne garen per golashenuesen me te mire te kampionatit.

Sektori i Garave prane Federates Shqiptare te Futbollit fillimisht vendosi qe kjo finale te luhet diten e diele me date 28 maj ne ora 17.00 ne “Shtepine e Futbollit” ne Tirane, por me pas ka ndryshuar data dhe orari i saj.

Se fundi, “Shkodra Sport” meson se sfida Vllaznia- Apolonia do te luhet diten e marte ne ora 16:00 ne te njejtin vend, pra ne “Shtepine e Futbollit” ne Tirane.

Kuptohet qe vajzat shkodrane do te synojne te fitojne edhe kete trofe, qe ashtu si titulli, do te ishte e 10-ta kupe rradhazi, nderkohe qe fieraket do ta synojne sepse do te ishte trofeu i pare per ta./SHKODRA-SPORT.COM/