Cristiano Ronaldo do të luajë për Al-Nassr nga 1 janari. Prestigjiozja spanjolle “Marca” shkruan se gjithçka është e mbyllur dhe se “ylli” portugez do të nënshkruajë kontratë dyvjeçare me klubin nga Arabisë Saudite.

CR7 i dha fund bashkëpunimit me Manchester United dy ditë para se të nisej për Katar, për Kampionatin Botëror.

Nga kontrata me Al-Nassr Ronaldo nuk do të përfitojë vetë pagën, por edhe të ardhura të tjera majme nga kontrata sponsorizuese, që do ta bëjmë sportistin më të paguar në planet. Shuma totale që Ronaldo për një sezon te Al-Nasr do të shkojë afër 200 milionë euro.

Messi dhe Neymar kryesojnë listën e futbollistëve më të paguar me 75 dhe 70 milionë në sezon, shifra këto shumë larg asaj që do të përfitojë portugezi në Lindje e Mesme. Madje, Ronaldo do të bëhej më u paguari në botë.