Egnatia ka mposhtur me 3 gola Laçin, duke u kualifikuar kështu për herë të parë në gjysmëfinalen e Kupës së Shqipërisë.

Sfida u zhbllokua në minutën e 20’ me Velkoskin i cili dërgoi topin në rrjetën e Selmanit. Në minutën e 54’ Kasa dyfishoi shifrat për rrogozhinasit.

Fitorja u vendos në minutën 66’ nga Fernando i cili realizoi dhe golin e tretë. Në këtë mënyrë Egnatia kualifikohet në fazën tjetër, ndërsa Laçi i thotë mirupafshim këtij kompeticioni.

LAÇI 0-3 EGNATIA

20′ Velkoski (AU), 54′ Kasa, 66′ Fernando