Nga Vllaznia diten e sotme eshte larguar nje tjeter futbollist. Behet fjale per mbrojtesin Redon Dragoshi i cili duke pare situaten e tij ne skuader, ka rene dakord me drejtuesit per te nderprere kontraten dhe per te synuar gjetjen e nje tjeter ekipi ne janar.

Bashke me Dragoshin ne kete menyre shkon ne tre numri i futbollisteve qe kane nderprere kontraten me Vllaznine, pikerisht per shkak te performances jo te duhur sepse para nje muaji u larguan dhe Darko Dodev e Konstatin Cheshmedjiev.

Por duket se edhe nje tjeter lojtar “i ka bere valixhet gati”. Behet fjale per mbrojtesin e majte Xhelil Asani. Ai ne fakt ka qene edhe i pafat sepse per arsye demtimi i ka munguar skuadres per nje periudhe te gjate.

Gazeta “Shkodra Sport” meson se Asani nuk eshte grumbulluar me skuadren per ndeshjen e neserme ndaj Skenderbeut, ndonese nuk ka asnje problem me demtimet apo kartonat, por thjesht kjo eshte preferenca e stafit. Nderkohe edhe drejtuesit e klubit duket se jane shume prane marreveshjes per te nderprere kontraten edhe me te brenda ketyre diteve.

Kjo do te thote se te Vllaznia do “lirohen” jo pak vende dhe kjo do te beje qe stafi teknik dhe drejtori sportiv Osmani te mendojne per zevendesimin e tyre me lojtare te tjere nga merkatoja./SHKODRA-SPORT.COM/