Vllaznia e ka marre shume seriozisht merkaton e janarit dhe po mundohet te beje goditje te rendesishme. Pikesepari drejtuesit e saj jane te fokusuar mesa duket per gjetjen e nje qendermbrojtesi me eksperience dhe “steka” e tyre ka shkuar shume larg.

Burime te besueshme nga klubi kuqeblu bejne te ditur per “Shkodra Sport” se drejtuesit e Vllaznise jane ne negociata me nje emer shume te njohur i cili madje eshte shpallur edhe kampion bote me kombetaren gjermane ne vitin 2014. Behet fjale per Shkodran Mustafin.

Futbollisti shqiptar me origjine nga Gostivari, qe prej veres se ketij ekipi ka mbetur pa ekip pas mbylljes se kontrates me spanjollet e Levantes dhe per kete arsye kerkon nje ekip tjeter. Te Vllaznia dikush ua ka sugjeruar kete emer dhe per kete arsye, mesohet se kane nisur bisedimet me Mustafin.

Ky i fundit gjate karrieres se tij te deritanishme ka luajtur me emra “big” si Everton, Sampdoria, Valencia, Arsenal, Schalke 04 dhe Levante. A do te jete Vllaznia ekipi i rradhes per te? Kjo mbetet per t’u pare sepse nuk eshte ende e qarte nese nje tratative e tille do te mbyllet apo jo, por fakti qe ka bisedime me nje ish- kampion bote tregon se te Vllaznia po synojne te marrin lojtare cilesore ne merkaton e janarit.

Sa i takon bisedimeve me Shkodran Mustafin, ato vazhdojne dhe brenda pak ditesh pritet edhe nje pergjigje perfundimtare prej tij. Por kjo nuk do te thote se drejtuesit kuqeblu jane te fokusuar vetem tek kjo piste sepse po shohin edhe opsione te tjera./SHKODRA-SPORT.COM/