Trajneri Stefano Pioli pritet të shkarkohet nga pankina e Milanit në qershor.

Kuqezinjtë nuk kanë marrë rezultatet e pritshme pasi janë eliminuar nga Liga e Europës dhe titulli është shumë pranë duarve të Interit.

Eksperti i njohur i merkatos, Fabricio Romano shkruan se drejtuesit e klubit nuk janë të kënaqur me punën e italianit.

Takimet dhe hapat formalë do të pasojnë në javët në vijim, por qëndrimi i klubit mbetet i njëjtë që prej muajve më parë. Tashmë Milani është në kërkim të një trajneri të ri.