Kristijan Vulaj per momentin ende nuk e ka fituar vendin e titullarit te Vllaznia, por ne fakt, ne tregun e futbollisteve eshte me i vleresuari ne rradhet e kuqebluve se bashku me Liridon Latifin. Sipas transfermarkt, te dy keto lojtare vleresohen me shumen 350 mije dhe per momentin jane me te shtrenjtit ne rradhet e kuqebluve.

Ky tregues sigurisht qe nuk eshte gjithçka, por nga ana tjeter duhet te sherbeje ndoshta edhe si nje nxitje per stafin teknik per t’i besuar me shume aftesive te tij sepse eshte vetem 24 vjeç dhe ka shume per te dhene.

Ja 10 lojtaret me te vleresuar ne treg te Vllaznia:

1. Kristijan Vulaj 350 mijë euro

2. Liridon Latifi 350 mijë euro

3. Esin Hakaj 325 mijë euro

4. Fjoart Jonuzi 325 mijë euro

5. Ante Aralica 325 mijë euro

6. Erdenis Gurishta 300 mijë euro

7. Esat Mala 300 mijë euro

8. Lorik Boshnjaku 250 mijë euro

9. Herald Marku 250 mijë euro

10. Kaina Nunes 225 mijë euro