Realiteti goditi Endrick Felipen të enjten mbrëma, teksa veshi fanellën e Palmeiras për herë të fundit kundër San Lorenzos në Copa Libertadores. 17-vjeçari ka qenë me gjigantët brazilian që në moshën 10-vjeçare, por tani ka bërë paraqitjen e tij të fundit me fanellën e Palmeiras.

Në dhjetor 2022, Real Madrid ra dakord për një marrëveshje për të nënshkruar me Endrick, megjithëse ai nuk mund të bashkohej për 18 muaj të tjerë. Ajo kohë ka kaluar shpejt dhe në korrik – pasi të mbushë 18 vjeç – Endrick do të kalojë te Los Blancos, klubi i tij i ëndrrave.

Ndeshja kundër San Lorenzos, ishte shumë e tepërt për Endrick, pasi ai shpërtheu në lot përpara se të fillonin procedurat. Fatkeqësisht, ai nuk mundi ta mbyllte kohën e tij në Palmeiras me, pasi ndeshja u mbyll me barazim 0-0.

Së shpejti do të jetë një fillim i ri për Endrick, i cili do t’i bashkohet Brazilit në Kupën e Amerikës përpara se të fillojë hapin e ardhshëm të karrierës së tij në Real Madrid. Pritshmëritë janë të larta dhe eksitimi vazhdon të rritet përpara ardhjes së tij në Santiago Bernabeu. /Telegrafi/