Rikthimi në kombëtare shtyhet për Christian Eriksen.

Mesfushori danez në fakt kja rezultuar pozitiv me COVID-19 dhe nuk do të jetë në gjendje t’i përgjigjet përkohësisht thirrjes në kombëtare në funksion për dy ndeshjet miqësore ndaj Holandës dhe Serbisë më 26 dhe 29 mars.

Sipas Federatës Daneze, ish-lojtari i Interit mund t’i bashkohet grupit në ditët në vijim në rast të një tamponi negativ.