Erzeni dhe Laçi do të përballen në Drurrës për javën e 5 të Superligës. Shijakasit vijnë në këtë takim të karikuar dhe me moral të larëtë për të rrëmbyer një tjetër rezultat pozitiv. Kurbinasit janë në kërkim të kthesës pasi në 3 javët e fundit kanë regjistruar vetëm humbje.

Trajnerët e dy kampeve respektive kanë përgatitur çdo gjë në maksimum dhe u kanë besuar më të mirëve për të startuar nga minuta e parë. Mungesa në mesfushë të Laçi, por Vukiceviç ka gjetur zgjidhjen.

Erzeni-Laçi, formacionet zyrtare

Erzeni (4-1-4-1): Xhika, Iljazi, Sadiki, Krasniqi, Peposhi, Mehmeti, Ademi, Calbergue, Kahrimanoviç, Kadriu, Nonato Tr: Xhevahir Kapllani

Laçi (4-3-3): Dajsinani, Roganoviç, Velkoski, Turkaj, Ziko, Borysiuk, Manellari, Peterman, Spahiu, Mazrekaj, Akinyemi Tr: Dejan Vukiçeviç

Arbitër: Kridens Meta