Sulmuesi i kombetares shqiptare Ernest Muçi ka qene fantastik mbremjen e sotme duke treguar edhe njehere aftesite e tij si golashenues i spikatur dhe kete gje e ka bere edhe ne ndeshjet e fazës se grupeve në Ligën e Konferencës.

Legia e Varshavës ka bërë befasinë në ndeshjen e parë duke mposhtur Aston Vilën, pretendentët për të fituar kompeticionin. Sulmuesi i Kombëtares kuqezi, Ernest Muçi shkëlqeu me 2 gola, të realizuar në minutën e 26’ dhe 51’.

Momenti qe po kalon sulmuesi kryeqytetas eshte fantastik dhe me shume mundesi duhet shfrytezuar edhe tek kombetarja shqiptare, pavaresisht se vete trajneri Silvinjo eshte shprehur se e ka gjithmone ne vemendje.

REZULTATET

LEGIA 3-2 ASTON VILA

3′ Vszolek, 26′, 51′ Muçi/ 6′ Duran, 39′ Digne