Milot Rashica ka marrë një lajm të mirë ditën e sotme nga “FIFA 19”. Ylli kosovar ka marr vlerësimin 81 në FIFA 19, dhe Verder Bremen e ka uruar Rashicën për kartën e marr, duke i dëshiruar fat.

Skuadra gjermane e vlerëson shumë shqiptarin që e transferoj nga skuadra e Viteshes, pas formës spektakolare që kalonte atje. Urimi për Rashicën ka ardhur nga faqja zyrtare e klubit në rrjetin social “Twitter” përmes një postimi.