Napoli po mendon një ide të çmendur këtë merkato verore.

Sipas Claudio Raimondit, në Castel Volturno në fakt do të kishte një plan për Cristiano Ronaldon në rast të shitjes së Osimhen.

Në fakt, në Gjermani flasin për një ofertë të afërt nga Bayern Munich për sulmuesin nigerian. Një lëvizje që mund të hapë një dialog me Mendes, i cili prej disa kohësh kërkon një strehim të ri për CR7 dhe dëshirën e tij për të luajtur sërish në champions League.

Për momentin është vetëm një sugjerim për CR7 në Napoli dhe nuk mund të flasim për një negociatë të vërtetë. Përpara fillimit të bërjes së sondazheve të para për kampionin portugez do të jetë e nevojshme të bashkohen disa pjesë së bashku. Para së gjithash kostot e mundshme me super angazhim, dhe shitja e Victor Osimhen.