Mesfushori i Bajernit, Xhoshua Kimish, ka braktisur kombëtaren gjermane për arsyen se ai dhe e dashura e tij, Lina Mejer, presin të bëhen prindër për herë të tretë.

Ai nuk udhëtoj me kombëtaren e tij për këtë arsye, në dy sfidat që do të zhvillojë Gjermania me Izraelin dhe Holandën.

Për këtë ka reaguar dhe vetë tekniku, Hansi Flik, i cili u shpreh: Xhoshua është një njeri për familjen. Lindja e një fëmije është një moment vërtet i veçantë në jetë. Ne shpresojmë se nëse çdo gjë do të shkojë mirë, ai do të na bashkohet shumë shpejt”.