Duket se Egnatia vazhdon të kryejë goditje në merkato dhe së fundmi ka gjetur akordin me dy lojtarë.

Burime për “Panorama Sport” bëjnë me dije se klubi rrogozhinas ka arritur të sigurojë shërbimet e një sulmuesi dhe një mesfushori.

Bëhet fjalë për Gytis Paulauskas, i cili vjen nga Lituania dhe Eduards Emsis, që vjen nga Letonia.

Paulauskas është 23 vjeç dhe është aktivizuar vetëm me skuadrën e Riteriait në kampionatin vendas.

Nga ana tjetër, Emsis është 26 vjeç dhe sapo mbylli aventurën e tij me skuadrën finlandeze të Lahtit.