PSG ka kaluar në avantazh pas vetëm 8 sekondave lojë, në transfertën që po luhet kundër Lille për Ligue 1. Mbappe ka shënuar golin historik për PSG pas pesë pasimeve dhe vetëm tetë sekondave, duke barazuar rekordin e Rio, në ndeshjen mes Caen dhe Canne më 1992.

Goli më i shpejtë në Francë tanimë do ketë edhe Mbappe në listë, me PSG që po dominon në transfertë. Duket se pas golit të francezit, klima te PSG është e qetë, me Neymar dhe Mbappe që kanë pasur përplasje disa ditë më parë.

Tanimë goli i tij do hyjë në analet e historisë, si më i shpëjti për PSG dhe njëkohësisht barazon rekordin e 30 viteve më parë.