Ish-lojtari i Real Madridit, Thomas Gravesen ka thënë se Zinedine Zidane do të preferonte një rikthim në Real Madrid në vend të Manchester Unitedit dhe përveç Los Blancos, francezi vetëm edhe dy ekipe do t’i drejtonte.Zidane ka konfirmuar synimin e tij për t’u rikthyer në menaxhim në të ardhmen e afërt pas gati tre vitesh larg nga stoli.

Ish-maestro i mesfushës ka parë të vlerësojë opsionet e tij, përpara se të marrë një vendim, me dëshirën e tij për të menaxhuar Francën të paktën deri në vitin 2026.Lidhjet për të zëvendësuar Thomas Tuchel në Bayern Munich thuhet se janë të pabaza, por United është një opsion me Erik ten Hag nën presion.

Pronësia e re e pakicës në Old Trafford nuk është e përkushtuar për të ardhmen e Ten Hag dhe ka një shans për një ndryshim në Mançester këtë verë.

Gravesen u pyet për pikëpamjen e tij mbi lëvizjen e ardhshme të Zidane dhe ai beson se shansi për një rol në Ligën Premier nuk është aktualisht në rendin e ditës.

“Kam folur me Zidane në Madrid dy vjet më parë. Ai më tha se do të pranonte vetëm tre punë. Marseille, Real Madrid dhe Francë”, ka thënë fillimisht Gravesen.

“Në lidhje me United? Ai do të donte një buxhet të madh për të ndërtuar një ekip. Sepse është e vështirë të bësh diçka me ekipin që ka Erik ten Hag për momentin”.

“Por, nëse trajneri i duhur hyn në kohën e duhur, situata mund të ndryshojë”, përfundoi ish-bashkëlojtari i Zidane.

Zidane nuk pritet të ofrojë një përditësim mbi planet e tij deri në fund të sezonit me gjasat që të hapen të paktën dy vende pune në Itali. /Telegrafi/