Napoli nuk ka arritur të fitojë në takimin e luajtur në shtëpi përballë Kievos së vendit të fundit. Napolitanët e drejtuar nga Karlo Ançeloti nuk kanë shkuar më shumë se një barazim 0-0 në “San Paolo” dhe i kanë dhënë pikën e parë në kampionat Kievos, që është e zytur në vendin e 20-të.

Hysaj luajti titullar në formacionin e teknikut Ançeloti, por jo në rolin e tij natyral, pasi u desh të adaptohej në të majtë të mbrojtjes, për shkak të formës të mirë që po kalon Malkuit.

Po mbrojtësi kuqezi nuk arriti të lërë gjurmë dhe të ndihmojë skuadrën të marrin fitoren, duke lënë dy pikë shumë të rëndësishme në garën e titullit.

Serie A, java e 13-të

Napoli – Kievo 0-0

Parma – Sasuolo 2-1
Zhervinjo 6’, Alves 25’ / Babakar 35’

Bolonja – Fiorentina 0-0