Gjate ketij sezoni ka patur shume alternime. Ne ndeshjet e para ka qene Heriç ne formacion, me pas i erdhi rradha Mustedanagiç. Dy boshnjaket jane alternuar me njeri- tjetrin nga ana e stafit teknik.

Edhe ne ndeshjen e fundit, ate ndaj Kukesit, ne fillim ne loje ishte Heriç dhe ne pjesen e dyte u zevendeua nga Mustedanagiç qe ne fakt i dha nje impuls tjeter lojes se ekipit.

Si rrjedhoje e kesaj, ky i fundit duket se ka fituar balotazhin ne mes tyre dhe do te jete ai qe do ta nise ndeshjen ndaj Tiranes nga minuta e pare.

Trajneri Brdariç i ka besuar Mustedanagiçit qe te luaje perkrah Latifit, Çobes dhe Aralices dhe do jete kjo katershe qe do te ndertoje repartin ofensiv te kuqebluve ne sfiden ndaj Tiranes.

Sigurisht qe ata do te mundohen te bejne me te miren per te rene ne sy dhe per te dominuar mbi mbrojtjen bardheblu por per te sfiduar keshtu treshen e sulmit te kundershtarit te perbere nga Xhixha, Seferi dhe De Silva./SHKODRA-SPORT.COM/