Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, do të largohet në vitin 2025.

Sipas gazetarit spanjoll Ciro Lopez, Perez e konsideron përfundimin e rikonstruksionit të stadiumit detyrën e tij të fundit të madhe ndaj klubit.

Kujtojmë që Perez për herë të parë drejtoi Real Madridin në korrik të vitit 2000.

Në shkurt 2006, ai dha dorëheqjen. Për herë të dytë, Florentino u bë president i klubit në vitin 2009 dhe që atëherë ka qenë në detyrë.