Java e 21-te tashme eshte lene pas dhe 10 skuadrat pjesmarrese te “Abissnet Superiore” kane nisur te mendojne per sfidat e javes se 22-te e cila do te zhvillohet kete jave. Ndeshjet e saj do te jene te ndara ne dy dite.

Kjo jave do te nise me sfiden qe do te luhet ne Kukes ne mes skuadres vendase dhe Tiranes. Ajo do te luhet te shtunen dhe po kete dite do te luhen edhe dy ndeshje te tjera ku spikat ajo e dy ekipeve kryesuese Partizani dhe Egnatia. Perpos saj po ne oren 16:00 do te luhet edhe ndeshja Teuta- Skenderbeu.

Nderkohe diten e diele do te luhen dy ndeshjet e fundit te kesaj jave ku spikat edhe ballafaqimi ne fushen e Laçit ne mes skuadres vendase dhe Vllaznise ku te dy ekipet do te kerkojne padyshim fitoren. Ndeshja tjeter qe do te mbylle kete jave do te jete ajo ne mes Erzenit dhe Dinamos./SHKODRA-SPORT.COM/

JAVA 22

03.02.2024 13:30 Kukësi – Tirana

03.02.2024 16:00 Partizani – Egnatia

03.02.2024 16:00 Teuta – Skënderbeu

04.02.2024 13:30 Laçi – Vllaznia

04.02.2024 13:30 Erzeni – Dinamo City