Java e 21-te e “Abissnet Superiore” do te mbyllet diten e sotme me tre ndeshjet e tjera dhe ajo do t’i lere rradhen javes se 22-te qe do te luhet fundjaven tjeter.

Vllaznia do te luaje serish ne transferte sepse kalendari i tille do te jete per te. Kete here i duhet te udhetoje drejt juglindjes se vendit sepse do te ndeshet me ekipin e Skenderbeut.

Sektori i Garave prane Federates Shqiptare te Futbollit ka vendosur qe takimi Skenderbeu- Vllaznia do te hape kete jave sepse ai do te luhet diten e premte ne oren 16.45.

Bashke me kete ndeshje, po te premten do te luhet edhe sfida Dinamo- Partizani, nderkohe qe tre ndeshje te tjera do te luhen diten e shtune. Ja kalendari i plote i javes se 22-te:

JAVA 22

E premte

SKENDERBEU- Vllaznia ora 16.45

DINAMO- PARTIZANI ora 19.45

E shtune

EGNATIA- KASTRIOTI ora 13.45

KUKESI- TEUTA ora 16.45

TIRANA- LAÇI ora 16.45