Ekipet e “Djelmnia Shkodrane” vazhdojne te luajne bukur futboll, por njekohesisht te marrin edhe rezultatet e duhura ne fushen e lojes. Keshtu ka ndodhur edhe ne ndeshjet e kesaj jave teksa ato i kane fituar te kater takimet e luajtura.

Diten e djeshme kemi pershkruar ndeshjen “derbi” te 17 vjeçareve ne mes KF Shkodra dje “Djelmnise” qe u fitua nga kjo e fundit me rezultatin 2-1, fale golave te shenuar nga futbollistet Çezma e Doçaj. Me kete fitore skuadra e drejtuar nga trajneri Arber Shytani eshte ngjitur ne vendin e dyte te kampionatit te kategorise se pare ku merr pjese, menjehere pas Flamurtarit kryesues.

Edhe ekipi U15 qe drejtohet nga trajneri Fatmir Marku ka fituar kete jave ndaj Veleçikut me rezultatin e thelle 5-2. Dy prej golave te “Djelmnise” u shenuan nga futbollisti Argent Nika, dy te tjere nga Julian Bushati dhe nje tjeter nga Nikolla Mllugja.

Me tre gola diference ka fituar edhe “Djelmnia” U13 e drejtuar nga trajneri Suad Prençi, por kete here me rezultatin 4-1 ndaj ekipit te Basanias. Golat kane patur per autore kater futbolliste dhe pikerisht Alesio Vata, Ervin Doçaj, Mateo Geshtenja dhe Klevis Ndreu.

Java do te mbyllej me fitoren e “Djelmnia” U11 e cila fitoi me nje rezultat edhe me te thelle, 6-1 ndaj ekipit “Atletik”. Tre prej golave jane shenuar nga futbollisti Albi Ramekaj, nderkohe qe dy te tjere jane shenuar nga Kevin Dodaj dhe i fundit nga Noel Hajdari./SHKODRA-SPORT.COM/