Fanella me numrin 9 e Juventus nuk ka pronar, për momentin.

Klubi bardhezi ka dorëzuar në Lega Calcio listën e numrave të fanellës për sezonin e ri dhe 9 nuk i është dhënë asnjërit.

Sipas Tutto Sport, skuadra torineze e ka lënë këtë numër bosh pasi mendohet se do t’i jepet Mauro Icardit. Ky numër është dhe i preferuari i argjentinasit.

Lista e plotë:

1 Szczesny

2 De Sciglio

3 Chiellini

4 De Ligt

5 Pjanic

6 Khedira

7 Ronaldo

8 Ramsey

10 Dybala

11 D.Costa

12 Alex Sandro

13 Danilo

14 Matuidi

15 Pjaca

16 Cuadrado

17 Mandzukic

19 Bonucci

21 Higuain

22 Perin

23 Can

24 Rugani

25 Rabiot

28 Demiral

30 Bentancur

31 Pinsoglio

33 Bernardeschi

77 Buffon