Pas pauzës së kombëtareve, Kategoria Superiore do të vijojë me javën e 6-të të saj, ku do të zhvillohet në tre ditë, 30 shtator, 1 tetor dhe më 2 tetor.

Të premten e 30 shtatorit, do të luhen dy ndeshje, Bylis-Erzeni në orën 15:00 dhe Teuta-Vllaznia, me orën ende të pacaktuar, ose 15:00 ose në 17:45. Por nderkohe me shume mundesi do te kete ndryshime edhe tek ndeshja e Kupes Flamurtari- Vllaznia e planifikuar te luhet per te merkuren me 28 shtator.

Në datën 1 tetor, do të luhen dy ndeshje, Egnatia-Kastrioti dhe Laçi-Kukësi në orën 15:00.Ndërsa derbi i kryeqytetit Partizani-Tirana, e cila është dhe kryesfida e kësaj jave do të luhet të dielën e 2 tetorit në orën 19:00 në stadiumin “AIR Albania”.

Java 6-te

E premte, date 30 shtator

Bylis- Erzeni ora 15.00

Teuta- Vllaznia 15.00/ 17.45

E shtune, data 1 tetor

Erzeni- Kastrioti ora 15.00

Laçi- Kukesi ora 15.00

E diele

Partizani- Tirana ora 19.00