Kampionati 5×5 ne Zonen e Shkodres po shkon drejt fundit. Javen qe shkoi jane luajtur ndeshjet e javes se 12-te, nderkohe qe kete te diele do te luhen ato te javes se 13-te, qe jane dhe te parafundit e tij.

Duket se per momentin gara eshte vetem per vendin e dyte. Me fitoren 6-4 te MFC Panthers ndaj Manchester United javen e kaluar, i ka marre atij vendin e dyte dhe do te synoje ta mbaje kete vend deri ne fund.

Kjo sepse ne kete menyre do te siguronte perfundimisht vendin e dyte dhe kualifikimin per ne fazen play- off te kampionatit, faze ne te cilen dalin dy skuadrat me te mira te çdo zone.

Nderkohe te dielen pritet nje sfide shume interesante, ajo ne mes Air Albania dhd Manchester United dhe padyshim qe kjo e fundit do te tentoje te marre pike per te qendruar deri ne fund ne garen per vendin e dyte.


Rezultatet e javes se 11-te:

VLLAZNIMI- GURI I ZI 8-8

OLIMPIK- AIR ALBANIA 2-3

DON BOSKO- SHQIPONJA 5-4

MANCHESTER- PANTHERS 4-6


Renditja pas javes se 12-te:

1. Air Albania 36 pike

2. Panters 23

3. Manchester 21

4. Don Bosko 16

5. Shqiponja 15

6. Vllaznimi 14

7. Gur i Zi 12

8. Olimpik 3


Ndeshjet e javes se 13-te:

E diele, 13.03.2022

1. Air Albania – Manchester  E diele ora 18:00, Kompleksi “Lici”

2. Panters – Don Bosko E diele ora 19:00, Kompleksi “Lici”

3. Shqiponja – Gur i Zi E diele ora 18:00, kalceto Gur i Zi

4. Olimpik – Vllaznimi E diele ora 19:00, kompleksi “Bahçallek Arena”